تشخیص و ترک اعتیاد به ماده مخدر اسپایس (حشیش یا ماری جوانای مصنوعی)

ماری جوانای سنتزی

ماری جوانای سنتزی، اسپایس یا K2 ترکیبی است که به صورت سنتزی برای تقلید از اثرات ماری جوانای طبیعی تولید شده است. با این حال، قدرت آن چندین بار بیشتر از کانابیس است و همچنین طیف وسیعی از عوارض جانبی دارد. ماری جوانای سنتزی/ اسپایس یا K2 یک مادهٔ مخدر مصنوعی است که تنها برای‌های شدن تفریحی استفاده می‌شود و هیچ استفاده دارویی از این ترکیب وجود ندارد. این ماده مخدر یک پتانسیل بالقوه برای ایجاد اعتیاد و وابستگی به مواد مخدر دارد.اگر شما، یکی از اعضای خانواده، دوست یا همکار شما با اعتیاد به اسپایس و یا سایر مواد مخدر روبرو است، لازم است از همین لحظه به دنبال مرکز درمانی مناسب برای ترک اعتیاد به این ماده خطرناک باشید و درمان را تحت نظر متخصص باتجربه در این زمینه آغاز نمایید.

کانابینوئید مصنوعی - که معمولاً در فرم جامد یا روغنی است - به مخلوطی از گیاهان افزوده می‌شود تا بیشتر شبیه حشیش طبیعی باشد. این دارو معمولاً به روش مشابه با کانابیس طبیعی، توسط بونگی که در یک جوینت یا لوله دود می‌گردد، مصرف می‌شود.آشنایی با این ماده مخدر به شما در تشخیص اعتیاد به آن و پیدا کردن روش صحیح درمان تحت نظر مشاورین حاذق، کمک می‌کند.

متخصصین و مشاورین باتجربه ما در حوزه ترک اعتیاد در کلینیک ترک اعتیاد دکتر شاه محمدی آماده‌اند تا به تمامی سؤالات شما در خصوص مواد مخدری  که با نام اسپایس یا k2  شناخته می‌شوند، پاسخ داده و به شما برای انتخاب بهترین روش درمان و ترک اعتیاد به این ماده کمک کنند. برای رزرو وقت مشاوره می‌توانید با شماره تلفن 02188721329 و 02188662451تماس حاصل فرمایید.

ماری جوانای مصنوعی، خطرناک‌تر از حشیش طبیعی


ماری جوانای مصنوعی، خطرناک‌تر از حشیش طبیعی

کارشناسان می گویند که ماری جوانای مصنوعی می‌تواند تا 100 برابر قوی‌تر از حشیش طبیعی باشد. برای بعضی از افراد مصرف اسپایس جات می‌تواند منجر به اختلال در روابط و زندگی عادی شود. برخی از عوارض و تاثیرات این ماده بر فرد مصرف کننده عبارتند از:

  • بعضی از تأثیرات فوری مصرف اسپایس، اختلال رفتاری همراه با پارانویا و خشونت است. مصرف کنندگان می‌توانند حالت تهاجمی پیدا کنند و به خود و دیگران آسیب برسانند.
  • حشیش مصنوعی می‌تواند اثرات فوری و مخربی داشته باشد. در یک مورد، یک دختر جوان پس از مصرف این مادهٔ مخدر در یک مهمانی، کلاپس کرد و پزشکان مجبور به القاء کمای پزشکی در این فرد شدند.
  • اسپایس می‌تواند باعث افزایش ضربان قلب و فشار خون شود که به نوبه خود منجر به درد قفسه سینه یا حتی حمله قلبی می‌گردد. اپیزودهای روان پریشی ناشی از مصرف ماری جوانای صنعتی می‌توانند تا چند هفته ادامه داشته باشند.
  • علاوه بر این، تحقیقات نشان داده‌اند که ارتباطی بین مصرف حشیش مصنوعی و اختلال حاد عملکرد کلیه وجود دارد. از آن جا که K2 ساختار شیمیایی مشابهی با سروتونین دارد، استفاده بیش از حد از این مادهٔ مخدر می‌تواند منجر به بروز سندرم سروتونین (تحریک بیش از حد سیستم سروتونین) و در نتیجه افزایش سرعت ضربان قلب، تشنج، تب، نارسایی اندام و مرگ گردد.
  • ماری جوانای سنتزی در هنگام ترکیب با الکل حتی خطرناکتر است و احتمال مرگ بیشتری وجود دارد.

انواع مختلف تست‌های مواد مخدر ماری جوانای سنتزی/ اسپایس/ K2


انواع مختلف تست‌های مواد مخدر ماری جوانای سنتزی

ماری جوانای سنتزی/ اسپایس/ K2 را می‌توان توسط آزمایش‌های غربالگری مواد مخدر تشخیص داد. با این حال، این آزمایش‌ها باید پیشرفته باشند تا میزان سطوح کانابینوئیدهای مصنوعی را دقیقاً ارزیابی کنند. برخی از آزمایشاتی که برای ماری جوانای سنتزی استفاده می‌شوند عبارتند از: آزمایش ادرار، آزمایش خون، آزمایش مو و آزمایش بزاق.

این آزمایش معمولاً به عنوان یک تست غیر تهاجمی بسیار رایج است و مورد استفاده قرار می‌گیرد و در طی آن سطح مواد مخدر می‌تواند تا چند روز پس از مصرف آخرین دوز مشخص شود. در واقع، متابولیت ها در مدت زمان بسیار طولانی‌تری از سیستم بدن دفع می‌شوند. آزمایشگاه‌ها ماری جوانا / اسپایس را تا 72 ساعت بعد از آخرین دوز مصرفی ردیابی می‌کنند. روش‌هایی از قبیل لیکوئید کروماتوگرافی یا مس اسپکترومتری (LC / MS) برای تعیین متابولیت های ماری جوانی صنعتی استفاده می‌شوند. دانستن حقایق در مورد اینکه ماندگاری حشیش مصنوعی در ادرار شما چقدر است، می‌تواند پیش بینی بهتری را در آینده ایجاد کند.

روش‌های اولتراهای پرفورمانس لیکوئید کروماتوگرافی یا تاندم مس اسپکترومتری (UHPLC-MS / MS) برای آنالیز مو استفاده می‌شوند. این آزمون‌ها برای شناسایی K2 بسیار مؤثر هستند. ماری جوانای مصنوعی مصرف شده در ظرف چند روز پس از مصرف دوزهای خوراکی یا استنشاقی در قسمت های ابتدایی مو ذخیره می‌شود. ذرات این مادهٔ مخدر نیز برای مدت چندین هفته تا چند ماه در بخش‌های انتهایی و میانی باقی می‌مانند. با توجه به مدت زمان طولانی برای تشخیص در مقایسه با سایر روش‌های آزمایشی، در بسیاری از موارد تست مو از روش‌های ترجیحی برای آزمایش اسپایس می‌باشد. JWH-073 را می‌توان در غلظت‌های بسیار پایین 6 تا 5/50pg / mg یافت. JWH-122 در غلظت‌های 4/7 تا 2800 pg / mg وجود دارد. به طور کلی، کانابینوئید های مصنوعی را می‌توان در غلظت‌های کمتر از 50 pg / mg مشاهده کرد.

آزمایش بزاق برای تشخیص ماری جوانا / اسپایس پیشرفته نیستند. در آینده نزدیک، آزمایشات مجهز به فن آوری های پیشرفته‌ای خواهند بود که قادر به شناسایی موارد حساس از اوردوز و مسمومیت هستند.

متابولیسم حشیش مصنوعی بسیار سریع است، بنابراین یک دوره پنجره‌ای بسیار کوتاه وجود دارد که در طی آن می‌توان این مادهٔ مخدر را در نمونه‌های خون شناسایی کرد. هر چند، متابولیت ها تا 48 ساعت در نمونه‌های خون یافت می‌شوند. اما شما باید بدانید دقیقاً تا چه مدت K2 در خون و سیستم شما باقی می‌ماند.

درمان اعتیاد به اسپایس


درمان اعتیاد به اسپایس

اکثر معتادان به ماری جوانای سنتزی نیز به طور منظم از مواد دیگر مانند ماری جوانای طبیعی و آمفتامین استفاده می‌کنند و اغلب به بیش از یک مادهٔ مخدر معتاد هستند. سم زدایی مواد مخدر و برنامه درمان و ترک مواد مخدر با همه نوع سوء مصرف مواد روبرو می‌شود - این موضوع شامل اسپایس و دیگر مواد روانگردان جدید و همچنین اعتیاد به مواد مخدر تجویز شده و سایر مواد مخدر نیز می‌گردد.

سم زدایی اسپایس 


اسپایس بسیار اعتیاد آور است، و در بعضی افراد پس از اولین مصرف نیز موجب اعتیاد می‌گردد. یکی از محققین طی مطالعه‌ای متوجه شد که این مادهٔ مخدر تقریباً به همان اندازهٔ هروئین اعتیاد آور است. شرکت کنندگان در این مطالعه معتقد بودند که اعتیاد به ماری جوانای صنعتی جایگزین اعتیاد به هروئین یا متادون در آن‌ها شده است. هنگامی که یک بیمار به مرکز درمانی مراجعه می‌کند، تصمیم گرفته می‌شود که از طریق یک برنامه درمان ساختاری، و با سم زدایی مادهٔ مخدر در یک محیط آرام، حمایتی و نظارتی ترک اعتیاد شروع شود و حتی ممکن است برای چند شب اول از آرام بخش استفاده شود.این روش ها هر دو از لحاظ جسمی و روحی معتاد را با درمان اعتیاد خود درگیر می‌کنند و موجب تشویق بیمار به ترک اعتیاد می‌گردند. علائم گزارش شده مربوط به خماری می‌تواند درد شدید معده و استفراغ‌های مکرر همراه با کاهش وزن، بی خوابی و افزایش میل به حشیش مصنوعی باشد. پزشکان در مرکز ترک اعتیاد به طور مداوم وضعیت جسمی و روانی بیماران را در طول دورهٔ سم زدایی بررسی می‌کنند و رژیم سم زدایی آن‌ها در پاسخ به شرایط آنها به روز می‌شود. بیمارانی که سم زدایی شده‌اند می‌توانند به طور موقت دارو دریافت کنند تا علائم خماری آن‌ها کاهش یابد.

نکاتی برای حذف هر چه سریع‌تر ماده مخدر ماری جوانای مصنوعی از بدن

تعدادی راهکار وجود دارند که می‌توان از آن‌ها برای رسیدن به حذف سریع‌تر مادهٔ مخدر از بدن استفاده کرد. قبل از پیاده سازی همهٔ این روش‌ها باید از پزشک مربوطه تأییدیه‌ای اخذ کرد. برخی از افراد ممکن است از به کارگیری این استراتژی‌ها بهره مند شوند.

  • K2 یک ترکیب لیپوفیل است. درصد بیشتری از محتوای چربی در بدن منجر به تجمع بیشتر دارو می‌شود. ورزش یک درمان مفید برای حل این مشکل است. ورزش باید روزانه انجام شود تا میزان دفع دارو از بدن افزایش یابد.
  • کلسیم D-گلوکارات فعالیت‌های کلیه‌ها را با مهار فعالیت بتا گلوکورونیداز در لوله‌های کلیه حمایت می‌کند. این روند اجازه می‌دهد تا اسپایس به سرعت از سیستم بدن دفع شود.
  • زغال چوب فعال همچنین برای اتصال به ذرات غیر جذب شده ماری جوانای صنعتی و مهار جذب بیشتر آن‌ها می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد.
  • خوردن مواد غذایی که می‌توانند ادرار را اسیدی کنند یک فرایند آسان برای سرعت بخشیدن به میزان حذف است. باید مراقب باشید که بیش از حد حالت اسیدی و اسیدوز ایجاد نکنید.
  • آبرسانی روش دیگری است. می‌توانید مقدار زیادی آب برای افزایش میزان جریان ادرار و در نتیجه حذف مواد مخدر از طریق ادرار بنوشید.

درمان ترک اعتیاد به ماری جوانای سنتزی از طریق بستری شدن در مرکز 


درمان ترک اعتیاد به ماری جوانای سنتزی از طریق بستری شدن در مرکز

بستری شدن به مدت 4 تا 6 هفته (یا بیشتر) جهت ترک اعتیاد به مواد مخدر می‌تواند سلامت روان بیمار را بهبود بخشد. این روند به بیمار کمک می‌کند تا درک بهتری از اعتیاد به مواد مخدر، دلایل آن و نحوه تغییر رفتار را بدست آورد. برنامه توانبخشی باید بر اساس الگوی مصرف مواد مخدر و شرایط فعلی هر فرد معتاد باشد. بیمار یک برنامه فشرده درمان‌های ترک اعتیاد تخصصی شامل درمان فردی، گروه درمانی، CBT، آسیب درمانی، درمان غم، مدیریت اضطراب و مدیریت خلق و خو را تجربه می‌کند.البته لازم به ذکر است سایرمراکز درمانی مانند مراکز درمانی سرپایی نیز ممکن است برای ترک اعتیاد به اسپایس مؤثر واقع شوند. پیش از انتخاب روش درمان و مرکز ترک، با پزشک درباره انواع روش‌ها و مراکز درمانی مشورت نمایید.

دیس شارژ و پیشگیری از عود


هنگامی که بیمار آماده است تا درمان را تمام کند، پزشکان و مشاوران با فرد کار می‌کنند تا طرح مراقبت شخصی از خود را داشته باشند. این طرح روند بهبودی بیمار را در این دوره هدایت کرده و به جلوگیری از بازگشت اعتیاد کمک می‌کند. این دوره شامل کار کردن با گروه‌های حمایتی برای ورود مجدد به زندگی روزمره، به منظور تحکیم بهبود در محیط عادی است.

"کپی فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است."


به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است